Антъни Дейвис тормози Тимбърулвс с 27 точки, 25 борби при победата на Лейкърс със 120-109
AP News | 2024-03-11 | 06:08:33

ЛОС АНДЖЕЛИС (AP) — Антъни Дейвис имаше 27 точки, рекорд за сезона 25 борби и седем откраднати топки в кариерата, докато водеше Лос Анджелис Лейкърс до победа със 120-109 над Минесота Тимбъруулвс с малко играчи в неделя вечерта.

Дейвис добави пет асистенции и три блокирани удара в един от най-плодотворните мачове в кариерата си с титли. Деветкратният Мач на звездите се наслади на състава на Минесота, който пропусна двама най-добри мъже и четирима редовни играчи поради контузии, като грабна 21 борби само през второто полувреме и поведе рали от 21-4 в началото на четвъртата четвърт, докато Лейкърс се оттеглиха до 12-ата си победа в 17 мача.

Леброн Джеймс имаше 29 точки, девет асистенции и осем борби, докато Остин Рийвс добави 19 точки, когато Лейкърс изхвърлиха друг топ отбор след победи над Оклахома Сити и Милуоки в шест игри homestand. Лос Анджелис (36-30) е с шест мача над .500 за първи път този сезон.

Наз Рийд вкара 25 точки и отбеляза пет тройки в първия си старт за сезона за Минесота, която отбеляза 16 от най-високите си за сезона 46 опита за 3 точки. Рийд представи второто си поредно изключително представяне, след като вкара рекордните за кариерата си 34 срещу Кливланд миналия петък, но изтощената вътрешна защита на Вълците не можа да спре Дейвис без Руди Гобер или Карл-Антъни Таунс.

Антъни Едуардс също вкара 25 точки за Вълците, които загубиха четири от шест. Минесота пропусна девет последователни удара, за да започне четвъртата четвърт, докато Лос Анджелис се оттегли.

Джеймс се завърна, след като отсъства поради контузия за девети път този сезон, когато Лейкърс изуми Милуоки със 123-122 в петък вечер след представянето на Д’Анджело Ръсел с 44 точки. Дейвис контузи лявото си рамо по време на този мач при сблъсък с Янис Адетокумбо, но беше достатъчно здрав, за да се завърне.

Едуардс игра с контузия в глезена, но Гобер отпадна със стягане на дясното сухожилие. Гобер, който пропусна третия си мач за сезона, беше глобен със 100 000 долара от НБА по-рано в неделя за поредица от нарушения, поставящи под въпрос почтеността на съдийството на НБА в петък.

Таунс пропусна третия си пореден мач за Минесота, откакто беше диагностициран със скъсан менискус на лявото коляно. Големият човек вероятно ще бъде отстранен от терените до края на сезона след операцията.

Кайл Андерсън също отпадна с болки в дясното рамо, а Монте Морис пропусна втория си пореден мач заради разтегнато ляво подколенно сухожилие.

Суингменът на Лейкърс Кам Редиш беше изключен поради изкълчен десен глезен. Това беше вторият допълнителен мач, който той пропусна, откакто се завърна след месечно отсъствие поради контузия в края на февруари.

Timberwolves: в Лос Анджелис Клипърс във вторник вечер.

Лейкърс: в Сакраменто в сряда вечер.